1. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

MAT 101

Matematik I

Z

4

0

4

7

Dr. Öğr. Üyesi İsmail SAĞLAM

PHY 105

Fizik I

Z

4

0

4

7

Prof. Dr. Emel ALĞIN

EEE 105

Bilgisayar Programlamasına Giriş I

Z

2

2

3

5

Doç. Dr. Serdar YILDIRIM

EEE 101

Elektrik-Elektronik Mühendisliğine Giriş

Z

2

2

3

5

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

ENG 101

Akademik İngilizce I

Z

2

0

2

2

Yabancı Diller

HIS 101

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I

Z

2

0

KY

2

Uzaktan Eğitim/ Rektörlük

TUR 101

Türkçe I

Z

2

0

KY

2

Uzaktan Eğitim/ Rektörlük

TOPLAM

18

4

16

30

 

 
  • 1. yarıyılda [0] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

2. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

MAT 102

Matematik II

Z

4

0

4

7

Dr. Öğr. Üyesi İsmail SAĞLAM

PHY 106

Fizik II

Z

4

0

4

7

Prof. Dr. Emel ALĞIN

EEE 106

Bilgisayar Programlamasına Giriş II

Z

2

2

3

5

Doç. Dr. Serdar YILDIRIM

MAT 106

Lineer Cebir

Z

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Adem POLAT

ENG 102

Akademik İngilizce II

Z

2

0

2

2

Yabancı Diller

HIS 102

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II

Z

2

0

KY

2

Uzaktan Eğitim/ Rektörlük

TUR 102

Türkçe II

Z

2

0

KY

2

Uzaktan Eğitim/ Rektörlük

TOPLAM

19

2

16

30

 

 
  • 2. yarıyılda [0] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

3. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 207

Devre Teorisi I

Z

4

0

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Zehan KESİLMİŞ

EEE 211

Mühendislikte Bilgisayar Uygulamaları

Z

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin AFŞER

EEE 213

Mühendislik Matematiği I

Z

3

0

3

6

Dr. Öğr. Üyesi Adem POLAT

EEE 215

Sayısal Devreler

Z

3

2

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Amira GÜRSEL

EEE 217

Kompleks Matematik

Z

3

0

3

4

Dr. Öğr. Üyesi Gökay DİŞKEN

EEE 219

Elektrik Devre Laboratuvarı I

Z

0

2

1

3

Dr. Öğr. Üyesi Zehan KESİLMİŞ

TOPLAM

16

4

18

30

 

 

  • 3. yarıyılda [0] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

4. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 208

Devre Teorisi II

Z

4

0

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe DEMİRDELEN

EEE 214

Mühendislik Matematiği II

Z

3

0

3

4

Dr. N. Sinan ÖZBEK

EEE 216

Olasılık ve İstatistik

Z

4

0

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin AFŞER

EEE 218

Yarı İletken Malzemeler ve Modelleme

Z

3

0

3

6

Prof. Dr. Emel ALĞIN

EEE 220

Elektromanyetik Alan Teorisi

Z

4

0

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Şule ÇOLAK

EEE 222

Elektrik Devre Laboratuvarı II

Z

0

2

1

2

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe DEMİRDELEN

TOPLAM

18

2

19

30

 

 

  • 4. yarıyılda [0] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

4. yarıyıldan sonra 20 iş günü “EEE 300 – Yaz Stajı 1” zorunlu olup, AKTS’si 0’dır.

5. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 305

Analog Elektronik

Z

3

0

3

5

Doç. Dr. M. Yusuf TANRIKULU

EEE 311

Elektromanyetik Dalgalar

Z

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Şule ÇOLAK

EEE 313

Elektromekanik Enerji Dönüşümü I

Z

3

2

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe DEMİRDELEN

EEE 315

Kontrol Teorisi I

Z

4

2

5

5

Doç. Dr. Önder TUTSOY

EEE 317

Analog Elektronik Laboratuvarı

Z

0

4

2

2

Doç. Dr. M. Yusuf TANRIKULU

EEE 321

İşaretler ve Sistemler

Z

3

0

3

4

Doç. Dr. Esen YILDIRIM

EEE 391

İş Sağlığı ve Güvenliği 1

Z

3

0

3

3

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

TOPLAM

19

8

23

30

 

 

  • 5. yarıyılda [0] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

6. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 392

İş Sağlığı ve Güvenliği 2

Z

3

0

3

3

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

GEN XXX

Alan Dışı Seçmeli

S

2

0

2

3

 

EEE 3xx

Teknik Seçmeli

S

 

 

 

6

Bölüm Öğretim Üyesi/Okutman

EEE 3xx

Teknik Seçmeli

S

 

 

 

6

Bölüm Öğretim Üyesi/Okutman

EEE 3xx

Teknik Seçmeli

S

 

 

 

6

Bölüm Öğretim Üyesi/Okutman

EEE 3xx

Teknik Seçmeli

S

 

 

 

6

Bölüm Öğretim Üyesi/Okutman

TOPLAM

 

30

 

 

  • 6. yarıyılda [27] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.Bunun 3 AKTS’si Alan Dışı Seçmeli dersten alınmalıdır.

Teknik Seçmeli Dersler (6. Yarıyıl)

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 314

Elektromekanik Enerji Dönüşümü II

S

3

2

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe DEMİRDELEN

EEE 316

Kontrol Teorisi II

S

4

2

5

6

Doç. Dr. Önder TUTSOY

EEE 322

Endüstriyel Elektrik Makinelerinin Kontrol Yöntemleri

S

3

0

3

6

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

EEE 324

Elektrik Enerjisi Kullanımı

S

3

0

3

6

Dr. Öğr. Üyesi M. Mustafa SAVRUN

EEE 330

Dijital Elektronik

S

3

2

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Zehan KESİLMİŞ

EEE 332

İletişim Kuramı

S

3

0

3

6

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin AFŞER

EEE 340

Sayısal Sistem Tasarımı

S

3

2

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Amira GÜRSEL

EEE 342

Sayısal İşaret İşleme

S

3

0

3

6

Doç. Dr. Esen YILDIRIM

EEE 344

Biyomedikal Sinyal İşleme

S

3

0

3

6

Dr. Öğr. Üyesi Adem POLAT

EEE 346

Statik Güç Dönüşümü

S

3

2

4

6

Dr. Öğr. Üyesi Tahsin KÖROĞLU

EEE 348

Enerji Kaynakları ve Modellemesi

S

3

0

3

6

Dr. Öğr. Üyesi M. Mustafa SAVRUN

EEE 350

Enerji Depolama Sistemleri

S

3

0

3

6

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe DEMİRDELEN

EEE 352

Süreç Dinamiği ve Kontrol

S

3

2

4

6

Dr. N. Sinan ÖZBEK


7. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 480

Bitirme Projesi*

S

0

2

1

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 490

UME*

S

0

10

5

25

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-1

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-2

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-3

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-4

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Serbest Seçmeli

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Serbest Seçmeli

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 480

Bitirme Projesi*

S

0

2

1

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

TOPLAM

 

 

 

30

 

 

  • 7. yarıyılda [30] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

 

8. YARIYIL

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 480

Bitirme Projesi*

S

0

2

1

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 490

UME*

S

0

10

5

25

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-1

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-2

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-3

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Teknik Seçmeli 1.Grup/2.Grup-4

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Serbest Seçmeli

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

EEE 4XX

Serbest Seçmeli

S

 

 

 

5

Bölüm Öğretim Üyeleri

TOPLAM

 

 

 

30

 

 

  • 8. yarıyılda [30] AKTS seçmeli ders alınmalıdır.

* Bu dersleri alabilecek öğrenciler ilgili yönergede tanımlanmıştır.

 

  • Öğrenciler Elektrik veya Elektronik opsiyonlarından birisini seçerek Teknik Seçmeli Derslerden 4 tanesini ilgili Teknik Seçmeli Grubundan alacaklardır. Serbest seçmeli olarak adlandırılan dersler için 1. Grup veya 2. Gruptan seçim yapılabilecektir.
  • Mezuniyet için EEE 480 ve EEE 490 derslerinin alınması zorunludur.
  • Mezuniyet için en az 240 AKTS’lik ders yükünün tamamlanması gerekmektedir.

Teknik Seçmeli 1. Grup-Elektrik

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 403

Yüksek Gerilim Teknikleri

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa SAVRUN

EEE 405

Güç Elektroniği

S

3

2

4

5

Dr. Öğr. Üyesi Tahsin KÖROĞLU

EEE 407

Yenilenebilir Enerji

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Hatice Başak YILDIRIM

EEE 409

Elektrikli Araçlar

S

3

0

3

5

Doç. Dr. M. Uğraş CUMA

EEE 411

Aydınlatma Tekniği

S

3

2

4

5

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

EEE 413

Güç Kalitesi ve Çözümleri

S

3

2

4

5

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

EEE 415

Endüstriyel Kontrol ve Robotik

S

3

2

4

5

Doç. Dr. Önder TUTSOY

EEE 417

Programlanabilir Mantık Kontrolcüleri

S

3

2

4

5

Dr. Öğr. Üyesi Amira GÜRSEL

EEE 419

Akıllı Şebeke Teknolojileri

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Tahsin KÖROĞLU

EEE 445

Topraklama

S

3

0

3

5

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

EEE 447

Güç Sistem Koruması

S

3

0

3

5

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

EEE 453

Elektrik İletim ve Dağıtım

S

3

0

3

5

Doç. Dr. Lütfü SARIBULUT

EEE 459

Dijital Kontrol Sistemleri

S

3

0

3

5

Dr. N. Sinan ÖZBEK

EEE 461

Elektrik Devrelerinin Bilgisayar Destekli Tasarım Ve Analizi

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Zehan KESİLMİŞ

EEE 463

Elektrik Makinalarında Matematiksel Modelleme

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe DEMİRDELEN

EEE 465

Nükleer Güç Santrallerine Giriş

S

3

0

3

5

Prof. Dr. Emel ALĞIN

EEE 469

Güç Sistemleri Analizi ve Modellemesi

S

3

2

4

5

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa SAVRUN


Teknik Seçmeli 2. Grup-Elektronik

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

EEE 415

Endüstriyel Kontrol ve Robotik

S

3

2

4

5

Doç. Dr. Önder TUTSOY

EEE 417

Programlanabilir Mantık Kontrolcüleri

S

3

2

4

5

Dr. Öğr. Üyesi Amira GÜRSEL

EEE 423

Gömülü Sistemler

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Zehan KESİLMİŞ

EEE 427

Katı Hal Aygıtlar

S

3

0

3

5

Doç. Dr. M. Yusuf TANRIKULU

EEE 429

Analog Entegre Devreler

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Amira GÜRSEL

EEE 431

Optik Haberleşme

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Amira GÜRSEL

EEE 433

Biyomedikal Görüntüleme

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi dem POLAT

EEE 435

Makine Öğrenmesi

S

3

0

3

5

Doç. Dr. Esen YILDIRIM

EEE 437

Antenler ve Yayılım

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Şule ÇOLAK

EEE 439

Mikrodalgalar

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Şule ÇOLAK

EEE 441

Tümdevre Tasarıma Giriş

S

3

0

3

5

Doç. Dr. M. Yusuf TANRIKULU

EEE 443

MEMS’e Giriş

S

3

0

3

5

Doç. Dr. M. Yusuf TANRIKULU

EEE 455

Veri Yapıları

S

3

0

3

5

Doç. Dr. Esen YILDIRIM

EEE 457

Sayısal Haberleşme

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin AFŞER

EEE 459

Dijital Kontrol Sistemleri

S

3

0

3

5

Dr. N. Sinan ÖZBEK

EEE 461

Elektrik Devrelerinin Bilgisayar Destekli Tasarım Ve Analizi

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Zehan KESİLMİŞ

EEE 465

Nükleer Güç Santrallerine Giriş

S

3

0

3

5

Prof. Dr. Emel ALĞIN

EEE 467

Ses İşlemeye Giriş

S

3

0

3

5

Dr. Öğr. Üyesi Gökay DİŞKEN


Z/S = Zorunlu/Seçmeli   T = Teorik    U = Uygulama    K = Kredi   KY = Kredisi Yok


Alan Dışı Seçmeli Dersler

Kodu

Dersin Adı

Z/S

T

U

K

AKTS

Dersi Veren Öğretim Elemanı

GENXXX

Örgütsel İletişim

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Türkiye Turizm Coğrafyası

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Örgütsel Davranış

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Özel İlgi Turizmi

S

2

0

2

3

 

GENXXX

İş Etiği

S

2

0

2

3

 

GENXXX

İnsan Kaynakları

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Dünya Coğrafyası ve Seyahat Destinasyonları

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Müzakere Becerileri

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Yönetim ve Organizasyon

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Finansal Pazarlar ve Kurumlar

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Stratejik Yönetim

S

2

0

2

3

 

GENXXX

E-Ticaret

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Dünya Ekonomisi

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Uluslararası İşletme Yönetimi

S

2

0

2

3

 

GENXXX

İşletme

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Girişimcilik I

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Girişimcilik II

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Pazarlama İlkeleri

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Küresel Pazarlama

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Tüketici Davranışları

S

2

0

2

3

 

GENXXX

İktisada Giriş

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Sosyal Girişimcilik

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Marka Yönetimi

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Kültürel Miras ve Turizm Gelişimi

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Takım Yönetimi

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Liderlik ve Değişim

S

2

0

2

3

 

GENXXX

Satış Yönetimi

S

2

0

2

3